Debati: Jeto pa tym
Feb02

Debati: Jeto pa tym

Jeto pa tym – Merr frymĂ« shlirĂ« PĂ«r ata qĂ« nuk kanĂ« pasur mundĂ«si tĂ« ndjekin debatin e sĂ« shtunĂ«s nĂ« Emisionin IMAZH, mbi duhanin, dĂ«met e tij, dhe respektimin e ligjit pĂ«r kontrollin e duhanit e reformat e me ligjin pĂ«r kundĂ«rvajtie. TĂ« ftuar: Arben Lila menaxher i KADC-sĂ«, Faik Hoti, koordinator shtetĂ«ror pĂ«r kontrollin e duhanit, Jeton Zogiani aktor, Besnik Peci sociolog, Idriz Pllana jurist. Emisionin mund ta ndiqni mĂ«...

Read More
Dokumentar për Mbrojtjen e të Drejtave të Konsumatorit
Mar17

Dokumentar për Mbrojtjen e të Drejtave të Konsumatorit

Dokumentar për Mbrojtjen e të Drejtave të Konsumatorit Z. Selatin Kacaniku Konsumatori Z. Artan Demolli Më 15 Mars, 2015 me rastin e Ditës Botërore të Konsumatorit, KADC në kuadër të projektit të përkrahur nga USAID/ATRC hap fushatën vetëdijësuese për të drejtat e konsumatorit duke lansuar dokumentarin “Konsumatori në Kosovë”. Dokumentarin mund ta shihni në RTK 3 në tre termine të ndryshme gjatë tërë ditës apo duke klikuar në linkun e...

Read More