Debati: Jeto pa tym
Feb02

Debati: Jeto pa tym

Jeto pa tym – Merr frymĂ« shlirĂ« PĂ«r ata qĂ« nuk kanĂ« pasur mundĂ«si tĂ« ndjekin debatin e sĂ« shtunĂ«s nĂ« Emisionin IMAZH, mbi duhanin, dĂ«met e tij, dhe respektimin e ligjit pĂ«r kontrollin e duhanit e reformat e me ligjin pĂ«r kundĂ«rvajtie. TĂ« ftuar: Arben Lila menaxher i KADC-sĂ«, Faik Hoti, koordinator shtetĂ«ror pĂ«r kontrollin e duhanit, Jeton Zogiani aktor, Besnik Peci sociolog, Idriz Pllana jurist. Emisionin mund ta ndiqni mĂ«...

Read More
Dokumentar për Mbrojtjen e të Drejtave të Konsumatorit
Mar17

Dokumentar për Mbrojtjen e të Drejtave të Konsumatorit

Dokumentar pĂ«r Mbrojtjen e tĂ« Drejtave tĂ« Konsumatorit Z. Selatin Kacaniku Konsumatori Z. Artan Demolli MĂ« 15 Mars, 2015 me rastin e DitĂ«s BotĂ«rore tĂ« Konsumatorit, KADC nĂ« kuadĂ«r tĂ« projektit tĂ« pĂ«rkrahur nga USAID/ATRC hap fushatĂ«n vetĂ«dijĂ«suese pĂ«r tĂ« drejtat e konsumatorit duke lansuar dokumentarin “Konsumatori nĂ« KosovĂ«â€. Dokumentarin mund ta shihni nĂ« RTK 3 nĂ« tre termine tĂ« ndryshme gjatĂ« tĂ«rĂ« ditĂ«s apo duke klikuar nĂ« linkun e...

Read More