Duhani – njĂ« kĂ«rcĂ«nim pĂ«r zhvillim
May31

Duhani – njĂ« kĂ«rcĂ«nim pĂ«r zhvillim

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] Dita BotĂ«rore Pa Duhan 2017 31 maj 2017 – Sot shĂ«nohet Dita BotĂ«rore Pa Duhan me...

Read More
Marshi “UnĂ« e Dua KosovĂ«n Pa Tym Duhani”
May28

Marshi “UnĂ« e Dua KosovĂ«n Pa Tym Duhani”

Marshi “UnĂ« e Dua KosovĂ«n Pa Tym Duhani” Rreth 200 qytetarё & bjeshkatarё i bashkohen nismёs “Unё e dua Kosovёn pa tym duhani”. Kosova nuk mbetet prapa nё krahasim me vendet e tjera pёr organizim dhe aktivizim qytetarё pёr Ditёn Botёrore Pa Duhan me 31 maj 2015. Me rastin e DitĂ«s BotĂ«rore Pa Duhan me 31 maj 2015, KADC sĂ« bashku me FederatĂ«n Bjeshkatare Alpiniste tĂ« KosovĂ«s, OrganizatĂ«n BotĂ«rore tĂ« ShĂ«ndetit Zyra nĂ«...

Read More
Mblidhet KĂ«shilli NdĂ«rministror pĂ«r Kontroll tĂ« Duhanit, fillon fushata: “E dua KosovĂ«n pa tym duhani!”
May27

Mblidhet KĂ«shilli NdĂ«rministror pĂ«r Kontroll tĂ« Duhanit, fillon fushata: “E dua KosovĂ«n pa tym duhani!”

Mblidhet KĂ«shilli NdĂ«rministror pĂ«r Kontroll tĂ« Duhanit, fillon fushata: “E dua KosovĂ«n pa tym duhani!” PrishtinĂ«, 27 maj 2015   NĂ« kĂ«tĂ« takim, tĂ« kryesuar nga Ministri i ShĂ«ndetĂ«sisĂ« Imet Rrahmani nĂ« MinistrinĂ« e ShĂ«ndetĂ«sisĂ«  nga KADC Ă«shtĂ« prezantuar edhe Raporti i dytĂ« i monitorimit tĂ« zbatimit tĂ« Ligjit pĂ«r Kontrollin e Duhanit. QĂ« gajtĂ« kĂ«tij viti u shpĂ«rblye nga Organizata BotĂ«rore e ShĂ«ndetĂ«sisĂ«, pĂ«rkatĂ«sisht...

Read More