Raporto shkeljet e Ligjit për Kontrollin e Duhanit në numrin 0800 11 000
Aug17

Raporto shkeljet e Ligjit për Kontrollin e Duhanit në numrin 0800 11 000

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” header_text_color=”#e02b20″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] Raporto shkeljet nĂ« numrin 0800 11 000 Duhani...

Read More
Sllovenia nga viti 2020 me paketime të thjeshta për duhan
Feb20

Sllovenia nga viti 2020 me paketime të thjeshta për duhan

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_accordion admin_label=”Accordion” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” toggle_font=”Chewy||||” toggle_font_size=”20″] [et_pb_accordion_item title=”Sllovenia miraton Ligjin pĂ«r paketim tĂ« thjeshtĂ«...

Read More
Debati: Jeto pa tym
Feb02

Debati: Jeto pa tym

Jeto pa tym – Merr frymĂ« shlirĂ« PĂ«r ata qĂ« nuk kanĂ« pasur mundĂ«si tĂ« ndjekin debatin e sĂ« shtunĂ«s nĂ« Emisionin IMAZH, mbi duhanin, dĂ«met e tij, dhe respektimin e ligjit pĂ«r kontrollin e duhanit e reformat e me ligjin pĂ«r kundĂ«rvajtie. TĂ« ftuar: Arben Lila menaxher i KADC-sĂ«, Faik Hoti, koordinator shtetĂ«ror pĂ«r kontrollin e duhanit, Jeton Zogiani aktor, Besnik Peci sociolog, Idriz Pllana jurist. Emisionin mund ta ndiqni mĂ«...

Read More
Industria e Duhanit dështon të ndalojë reformat në Mbretërinë e Bashkuar
Dec06

Industria e Duhanit dështon të ndalojë reformat në Mbretërinë e Bashkuar

Gjykata e Apelit hedh poshtĂ« pĂ«rpjekjet e fundit tĂ« kompanive tĂ« duhanit pĂ«r tĂ« bllokuar rregullat qĂ« do t’i detyrojnĂ« ato tĂ« heqin paketimet dalluese. PĂ«rpjekja e fundit nga kompanitĂ« e duhanit pĂ«r tĂ« parandaluar futjen e paketimit tĂ« thjeshtĂ« e tĂ« detyrueshĂ«m tĂ« cigareve nĂ« MbretĂ«rinĂ« e Bashkuar Ă«shtĂ« refuzuar nga gjykata e apelit. Gjykimi Ă«shtĂ« njĂ« goditje tĂ« freskĂ«t pĂ«r kompanitĂ« e duhanit qĂ« duhet tĂ« zĂ«vendĂ«sojnĂ« paketimet...

Read More
Shëndeti apo duhani?
Sep06

Shëndeti apo duhani?

You can also find this article in English and Serbian! ShpĂ«timi i njĂ« jete nĂ«nkupton shpĂ«timin e gjithĂ« njerĂ«zimit. N.N. Ă«shtĂ« njĂ« 23 vjeçare nga Kosova. Ajo jeton nĂ« njĂ« fshat sĂ« bashku me pesĂ« anĂ«tar tjerĂ« tĂ« familjes. Ajo ka njĂ« vajzĂ« dhe sĂ« shpejti do tĂ« lindĂ« njĂ« djalĂ«. N.N. ka mbaruar shkollĂ«n fillore, ndĂ«rsa burri i saj ka mbaruar shkollĂ«n e mesme. Shuma prej 200 € qĂ« ajo fiton pĂ«r çdo muaj nuk i mjaftojnĂ« pĂ«r mbĂ«shtetjen e...

Read More